Przed nami Święto Niepodległości, a zarazem długi weekend. Wielu Polaków już od dawna ma dobrze zaplanowane te dni. Jednak to, czy odpoczynek się uda, uzależnione jest od wielu czynników – a pogoda bywa pod tym względem kluczowa. Czy będzie ciepło, czy zimno? Deszczowo czy słonecznie? Czy uda nam się pospacerować, czy raczej będziemy leczyć bóle głowy? To warto wiedzieć zawczasu, by dobrze przygotować się na nadchodzące dni.
To już nie te czasy, żeby na 1 listopada wyciągać futra i kożuchy. Mrozu i śniegu na Wszystkich Świętych nie widzieliśmy od lat. A jak to będzie wyglądało w tym roku? Według najnowszych prognoz wszystko wskazuje na to, że będzie raczej ciepło.Już za dwa tygodnie ruszymy na cmentarze, by zapalić świeczki na grobach naszych bliskich. Wcześniej, będziemy je odwiedzać, by zrobić konieczne porządki, uprzątnąć stare kwiaty i opadłe z drzew liście. Warto uważać na siebie, bo pogoda, nawet słoneczna, bywa zdradliwa.
Kiedy znienacka zmienia się pogoda, niektóre osoby mogą odczuwać szereg dolegliwości, choć meteopatia nie jest chorobą. Bóle głowy, senność, bóle stawów, spadek energii, znaczne obniżenie nastroju, to tylko niektóre z objawów, jakie może wymienić meteopata.Czy można sobie z tym jakoś radzić? Meteopaci często sięgają po kawę lub przeciwnie – kiedy gorzej się czują, właśnie z niej rezygnują, bo to kwestia indywidualna. Natomiast jeśli dolegliwości są intensywne, najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Gdy zmienia się pogoda, gdy m.in. synoptycy zapowiadają deszcz, od razu czujemy, szereg rozmaitych dolegliwości, chociażby senność, ból głowy, mięśni czy stawów.Warto wiedzieć, że nadwrażliwość reakcji ze strony organizmu wywoływanych przez zmienne warunki pogodowe to meteopatia. Nieprzyjemne dolegliwości pojawiają się przy zmianach atmosferycznych, czy przesileniach między kolejnymi porami roku. Jak sobie z nimi poradzić?
Wiele osób narzeka na ból głowy, senność czy osłabienie spowodowane zmianami pogody. To prawda - są wśród nas tzw. meteopaci, którzy bardzo źle reagują na zmiany pogody i spadki lub wzrosty ciśnienia atmosferycznego. Co więcej pogoda może przyczyniać się też do zwiększenia ryzyka wystąpienia zawału serca. Jak sobie pomóc, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza?
Niestety nadchodzące zmiany nie pozostaną bez wpływu na nasz organizm. Mogą wywołać przykre dolegliwości i pogorszyć samopoczucie. Wiesz, jakich dolegliwości może spodziewać się aż 70 procent z nas i to z tak błahego wydawałoby się powodu, jak zmiana pogody?Luty był wyjątkowo ciepły, ale wkrótce czeka nas zmiana pogody. Możliwe, że rano zobaczymy trawę pokrytą szronem. Meteopatia, chociaż nie jest chorobą, jest bardzo uciążliwa. Niestety nie ma na nią lekarstwa, można jedynie łagodzić objawy. Co zrobić, by przetrwać zmianę pogody? Zostańcie z nami.
To, co dzieje się za oknem, ma istotny wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i na samopoczucie. Często czujemy "w kościach” gdy zmieniają się fronty, boli nas głowa przy wahaniach ciśnień. A już wkrótce, gdy zrobi się bardzo zimno, poczuć się gorzej mogą cukrzycy, sercowcy, a także chorzy na astmę. Dowiedz się, jak ujemna temperatura może wpłynąć na twoje zdrowie.